کلایمر برقی

کلایمر برقی که نمونه کامل شده و مجهز شده کلایمر های دستی می باشد دارای قابلیت های بیشتر و بهتری نسبت به کلایمر های دستی می باشد.
این کلایمرها نه تنها با دارا بودن قابلیت ها و مزیت های کلایمر دستی کارایی آنها را دارا می باشند  بلکه خصوصیت های بیشتری مانند افزایش سرعت بالاروی و ارتقاء ضریب ایمنی و ظرفیت مجاز، کلایمر برقی را نسبت به کلایمر دستی برتر کرده است.
دامنه کاربرد این نوع کلایمر نسبت به کلایمر های دستی وسیع تر بوده و قابلیت استفاده در انواع ساختمانها و برج های مرتفع، سد ها، پل ها، سازه های مرتفع نیروگاهی و پتروشیمی، تاسیسات مختلف مرتفع و … را دارا می باشد. فعالیت های مربوطه نیز گسترده تر خواهد شد از قبیل شستشو و نظافت، تعمیرات، نصب تجهیزات، نماکاری مانند نصب کامپوزیت، کارهای حساس و با دقت و …
راحتی و سهولت در کار کردن با دستگاه کلایمر که باعث افزایش رضایت مندی در کاربران می گردد اطمینان خاطر کاربران را نیز نسبت به ایمن تر بودن و کاربردی بودن آن بیشتر کرده است.

سازه های بکار رفته در این نوع کلایمر نسبت به کلایمر دستی متفاوت بوده و از نظر استحکام و قدرت متریال بکار رفته دارای برتری می باشد. شکل هندسی عرشه های روی بام نیز متفاوت بوده و با افزایش ضریب ایمنی، نوع ساخت و جوش، متریال بکار برده شده در آن نیز دارای ضریب استحکام بیشتر می باشد. جنس بکار رفته شده از قوطی استاندارد 8*8 با روکش گالوانیزه است.

قسمت مخصوص وزنه های تعادل، صرفاً جهت استفاده از وزنه های استاندارد کلایمر و یا آسانسور طراحی شده است. علاوه بر آن سازه های بکار برده شده قابلیت ریگلاژ هم در راستای افقی و هم در راستای عمودی را دارد. مزیت فوق این امکان رافراهم می نماید که در صورت نیاز به فاصله گرفتن پلت فرم کلایمر از نما، با رگلاژ عرشه بیرونی این فاصله را تامین کرد.

 

 

سازه مهار کننده کلایمر

منبسکت یا پلت فورم قابل عرضه در این نوع کلایمر ها که بصورت پارت های 1 متری ، 2 متری و 3 متری می باشد، به هم مونتاژ شده و می تواند اندازه های 1 تا 6 متری را ساپورت نماید. شکل هندسی منبسکت مورد استفاده در کلایمر های برقی نیز متفاوت بوده و با افزایش پوشش باعث ارتقاء ایمنی و استحکام در آن خواهد شد. جنس بکار رفته در این نوع منبسکت هم می تواند از جنس فلز باشد و هم  از جنس آلومینیوم. این پلت فورم علاوه بر اینکه از چهار چرخ فشار قوی با کیفیت جهت جابجایی بهره می برد از چرخهای اسفنجی یا بادی جهت تکیه به نما نیز استفاده می کند. این چرخ ها جهت جلوگیری از آسیب به نما بکار می رود.

 

 

پلت فورم کلایمر برقی

 

وینچ های کلایمر برقی که از تکنولوژی روز اروپا بهره برده است با موتور قدرتمند 1.5 کیلووات باعث ایجاد قدرت بالابری 650 کیلو گرم واقعی با سرعت 9.5 متر بر دقیقه شده است. این وینچ ها این قابلیت را دارا می باشند که در صورت قطع برق بوسیله اهرم فرود اضطراری و نیز اهرم خلاص کن، کلایمر را بر روی سطح هم کف فرود بیاورند. این وینچ از ترمز الکتریکی دوبل بهره می برد که با اعمال نیروی پر قدرت باعث توقف وینچ می گردد.

سیستم امنیتی بکار رفته  در این نوع کلایمر استفاده از ترمز مجزای Safety lock است که در مسیر سیم بکسل امنیتی مجزا قرار دارد. ظرفیت تحمل هر کدام از این ترمز ها که در طرفین منبسکت کلایمر نصب می شود 1500 کیلوگرم می باشد.
از سیستم های امنیتی بکار برده شده در کلایمر های برقی، سیستم های امنیتی الکتریکی می باشد. این سیستم ها شامل سنسور Over load یا بار بیش از حد، سنسور محدودیت ارتفاع و کنترلر های برقی مانند کنترل فاز و کنترل بار کلایمر می باشد.

 

 

بازگشت