اجاره کلایمر جایگزین داربست

امروزه کلایمر بهترین جایگزین داربست به حساب می آید. انواع مختلفی از کلایمرها وجود دارد که می‌توان از آن‌ها به عنوان جایگزین داربست استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم شما را با انواعی از کلایمرهای مختلف که به عنوان جایگزین داربست عمل می‌کنند آشنا کنیم تا انتخاب مناسب‌تری داشته باشید. البته باید توجه کنید که همه‌ این مدل‌های کلایمر ممکن است در ایران وجود نداشته ‌باشد.

کلایمر جایگزین داربست چیست ؟

امروزه در صنعت به جای استفاده از داربست‌ها، از انواع مختلفی از کلایمرها که می‌توانند جایگزین داربست شوند، استفاده می‌شود‌. استفاده از کلایمرهای جایگزین داربست بسیار بهتر است؛ چرا که هم کار را راحت‌تر می‌کند و هم ایمنی بالاتری را فراهم می‌سازد.

انواع کلایمر جایگزین داربست

کلایمرهای جایگزین داربست انواع مختلفی دارند و شما می‌توانید با توجه به فاکتورهای مورد نظرتان، کاربردی که انتظار دارید و نیز سرمایه‌ای که فراهم کرده‌اید، مناسب‌ترین نوع آن‌ها را برای خود انتخاب کنید. در ادامه انواعی از کلایمرهای جایگزین داربست را برای‌ شما شرح می‌دهیم:

کلایمر استراکشن صنعتی

کلایمر استراکشن صنعتی، از پرقدرت‌ترین کلایمرها جهت جایگزین کردن داربست هست. از این کلایمر می‌توان به عنوان کلایمر قفسه‌ یک با دو منظوره استفاده کرد. ظرفیت این مدل از کلایمرها سه‌هزار و دویست کیلوگرم یا بیست‌ و هفت نفر هست. این کلایمر می‌تواند تا ارتفاع دویست‌متر بالا برود اما اگر درخواست ارتفاع بیشتری هم داشته باشید، طراحی آن امکان‌پذیر است؛ همچنین سرعت بالارفتن، در این مدل از کلایمرها، سرعت مطلوبی است‌.

آسانسور صنعتی جایگزین داربست

این کلایمر می‌تواند بار تا وزن چهارصد کیلوگرم را جابجا کند. سرعت این مدل از کلایمرها بسیار بالا می‌باشد و به همین خاطر در پروژه‌هایی همچون ساختمان‌سازی، پل‌ها، بنادر، اسکله‌ها، معادن، نیروگاه‌ها، سیلوها و‌‌… از آن‌ها استفاده می‌شود. این دستگاه فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند؛ همچنین به گونه‌ای طراحی شده که شرایط اب‌وهوایی تاثیری روی آن نمی‌گذارد.

کلایمر دکل آموزشی

این مدل از کلایمرها در سیستم آموزشی صنعت بکار می‌روند. روی دکل این دستگاه دو نفر همزمان می‌توانند بایستند؛ همچنین می‌توان دو دکل مجزا برای این دستگاه طراحی کرد. این مدل از کلایمرها می‌توانند تا وزن هفتصدوپنجاه کیلوگرم را تحمل کنند و تا ارتفاع بیست و پنج متر بالا بروند.

پلتفرم ترانسپورت

این مدل از کلایمرها که به تازگی ابداع شده‌اند، تغییرات بسیار مثبتی در زمینه‌ی سرعت و حمل بار داشته‌اند. به‌طوری که سرعت حرکت آن افزایش چشمگیری داشته است و همچنین ظرفیت آن نیز رشد سی‌وپنج درصدی کرده‌است. یعنی می‌تواند در حدود دو تن وزن یا هیجده نفر را تحمل کند. این مدل از کلایمرها برای ساختمان‌هایی با ارتفاع کم پیشنهاد شده‌اند.

جایگزین داربست مارپیچ قابل تنظیم

اجزای این مدل از کلایمرها به راحتی قابل مونتاژ و تنظیم کردن براساس زوایای مختلف و نیز شکل و ابعاد ساختمان و سازه هست. این مدل از کلایمرها، برای کارکردن روی گردها، منحنی‌ها و دیگر نواحی مختلف دیوارهای ساختمانی، مناسب می‌باشند.

کلایمرها چه کاربردی دارند؟

هنگامی کار ساختمان تمام می‌شود، برای انجام فعالیت‌هایی مثل نماکاری، سیمان‌کاری، زیباکاری و… نیاز دارید تا به نمای ساختمان دسترسی داشته باشید. استفاده از روش‌های سنتی و داربست‌ها مشکلاتی به همراه دارد و به ویژه اینکه بسیار پرخطر است؛ به همین دلیل امروزه برای تمام ساختمان‌های کوچک یا بزرگ از کلایمرهای جایگزین داربست استفاده می‌کنند؛ همچنین از این کلایمرها جهت جابجا کردن مصالح ساختمانی همانند گچ، سیمان، آجر و … نیز استفاده می‌شود.

به‌صورت کلی می‌توان گفت تمامی کارهایی که در گذشته با استفاده از داربست‌ها انجام می‌شد، امروزه می‌توان با استفاده از کلایمرها به شیوه‌ای بهتر و ایمن‌تر انجام داد. کلایمرها در ساختمان‌های بلند کاربرد بسیار ویژه‌ای دارند به طوری که امروزه، نصب کلایمرها در ساختمان‌های بلند، جرو اولیه ترین کارها محسوب می‌شود.

برخی از کاربردهای کلایمرها که البته بیشتر در ساختمان‌های بلند و نیز برج ها بکار می‌روند، به شرح زیر می‌باشد:
تعمیر و نگهداری
نظافت
نقاشی
نصب کامپوزیت پنل
بازسازی و نماسازی سازه‌های بلند مرتبه

برخی افراد ممکن است به دلیل اینکه می‌خواهند استفاده‌ موقت داشته باشند، استفاده از داربست‌ها را به خرید کلایمر، به علت صرفه‌ اقتصادی ترجیح دهند اما باید توجه داشته باشید که برخی از شرکت‌ها اقدام به اجاره دادن موقت کلایمرها کرده‌اند تا شما در کارها و پروژه‌های‌تان، سهولت و ایمنی بیشتری داشته باشید.

مزایای استفاده از کلایمرها

باید بدانید که نصب و راه‌اندازی کلایمرهای جایگزین داربست بسیار سریع‌تر و اسان‌تر از نصب داربست‌ها هست و به علاوه کارکردن با استفاده از کلایمرها، بسیار پرسرعت و راحت‌تر از شیوه‌های قدیمی توسط داربست می‌باشد. کلایمرها از امنیت ‌فنی بسیار بالایی برخوردار هستند و به همین علت امکان سقوط، اسیب دیدن و… در آن‌ها وجود ندارد. این درحالی است که همیشه شاهد اتفاقات ناگوار روی داربست‌های سنتی هستیم.
حتی از نظر قیمت و صرفه‌ اقتصادی هم استفاده از کلایمرها مناسب‌تر و بهینه‌تر می‌باشد. فقط باید توجه داشته باشید که با مشورت گرفتن از کارشناسان و متخصصان، مناسب‌ترین نوع کلایمر جایگزین داربست را برای خود انتخاب کنید تا از مزیت‌های ان بهره بگیرید.

قیمت جایگزین داربست

با انواع مختلفی از کلایمرهایی که می‌توانند جایگزین داربست باشند آشنا شدیم. هر مدل از این کلایمرها با توجه به تجهیزات و کاربردی که دارند، قیمت‌های مختلفی خواهند داشت. کیفیت ابزار و نیز برند دستگاه از دیگر فاکتورهایی هستند که روی قیمت تاثیر می‌گذارند؛ همچنین با توجه به تجهیزات اضافه‌ای که ممکن است برای کلایمر خود سفارش دهید، قیمت تمام شده برای شما، متفاوت خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و نیز سفارش آنلاین انواع کلایمرها می‌توانید از طریق همین سایت اقدام کنید.

سخن آخر

احداث کلایمرها به علت مزایای فراوانی که نسبت به شیوه‌های سنتی و نصب داربست‌ها دارد، به ویژه سرعت بیشتر و امنیت بالاتر، امروزه مورد توجه بیشتری در پروژه‌ها و صنایع مختلف قرار گرفته‌است. اما باید توجه کنید که قبل از هرگونه اقدام برای خرید لازم است مناسب‌ترین کلایمر را باتوجه به پروژه و انتظاری که از کاربرد کلایمر دارید انتخاب کنید. مراجعه به متخصصان و کارشناسان می‌تواند به این امر شما یاری برساند؛ همچنین لازم است که از فروشگاه‌های معتبری خرید انجام دهید تا کیفیت دستگاه‌های شما تضمین شده باشد و از هرگونه زیان جلوگیری کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *