کلایمر موقت چیست ؟

یکی از چالش‌هایی که همیشه صنعت ساختمان‌سازی با آن مواجه هست، ارتفاع می‌باشد؛ چرا که برای کارهایی مثل تعمیر و نگهداری، نماسازی، تمیزکاری و … تکنسین‌ها و کارگرهای نیاز دارند تا به ارتفاعات و بخش‌های مختلف نمای ساختمان‌ها و سازه‌ها دسترسی داشته باشند. قبلا برای این منظور از شیوه‌های سنتی نصب داربست استفاده می‌شد که بسیار وقت‌گیر، پرخطر و پرهزینه بود اما امروز از دستگاه‌هایی به نام کلایمرها استفاده می‌شود که جایگزین بسیار مناسب و بهینه‌ای برای داربست‌ها می‌باشند. در این مقاله قصد داریم کلایمرها را برای شما شرح دهیم و با کارایی و نحوه سفارش ان اشنا کنیم.

کلایمر موقت چه کاربردی دارد ؟

امروزه در ساختمان‌سازی‌ها به جای استفاده از داربست، از دستگاهی به نام کلایمر جایگزین داربست استفاده می‌کنند که بسیار کارایی بهتری نسبت به داربست‌ها دارد. از آن ‌جایی که پس از ساختمان‌سازی کار با داربست‌ها یا کلایمرها تمام می‌شود، ممکن است افراد ترجیح دهند به جای خرید کلایمر، همچنان از داربست‌ها استفاده کنند؛ چرا که مقرون به صرفه‌تر است.
به همین دلیل امروزه شرکت‌های مختلف اقدام به اجاره‌ی کلایمرها کرده‌اند تا برای شما سهولت و امنیت بیشتری داشته باشد. و بدین ترتیب شما می‌توانید کلایمرهای موقت را در پروژه‌های خود نصب کرده و پس از تمام کار، مجدد آن‌ها را در بیاورید.

کاربرد کلایمرهای موقت

کلایمرها در صنایع مختلفی همچون ساختمان‌سازی، بنادر، اسکله‌ها، معادن، نیروگاه‌ها، سیلوها و … کاربرد دارند. این کلایمرها به ویژه برای ساخت ساختمان‌های بلند و یا برج‌ها کاربرد فراوانی دارند؛ چرا که می‌توانند جایگزین بسیار مناسب و بهینه تری برای روش‌های سنتی جابجایی افراد و تجهیزات، یعنی از طریق نصب داربست‌های دستی‌ باشند.

امروزه شرکت‌های مختلف این امکان را فراهم کرده‌اند تا مسئولین پروژه‌ها بتوانند، به کلایمرهای موقت، از طریق اجاره کردن آن‌ها دسترسی داشته ‌باشند. استفاده از کلایمرهای موقت باعث می‌شود تا همه‌ افراد بتوانند از آن‌ها استفاده کنند و به علت هزینه‌های بالای خرید آن‌ها، از استفاده کردن از ان‌ها منصرف نشوند. این گونه هم پروژه‌های ساختمانی با سرعت و سهولت بیشتری انجام می‌شوند و هم امنیت و ایمنی افراد و تجهیزات حفظ می‌شود‌.

مزیت کلایمرها

نصب و احداث کلایمرها بسیار سریع‌تر و راحت‌تر از داربست‌ها انجام می‌گیرد. علاوه بر آن در حین کارکردن نیز، سرعت تردد و انجام کار به‌وسیله‌ کلایمرها بسیار سریع تر و راحت‌تر از داربست‌های سنتی است. مهم‌ترین فاکتور دیگری که باعث برتری کلایمرها می‌شود، امنیت بالای ان‌ها در حفظ افراد و نیز تجهیزات می‌باشد. از نظر فنی، کلایمرها بسیار ایمن می‌باشند و احتمال خطر در آن‌ها وجود ندارد.

کلایمرها انواع مختلفی دارند و بنابراین می‌توانید با توجه به نیازی که دارید از انواع مختلفی از کلایمرها در صنایع مختلف استفاده کنید. کلایمرها به دو صورت ثابت و موقت نصب و راه‌اندازی می‌شوند. اگر صرفا برای ساختمان‌سازی به کلایمرها نیاز دارید و پس اتمام کار دیگر نمی‌خواهید از آنها استفاده کنید، می‌توانید نوع موقت آن را از شرکت‌های معتبر اجاره کنید و پس از اتمام کار، دستگاه را برگردانید. در صورتی که بعدا به به کلایمرها نیاز نداشته باشید، استفاده از کلایمرهای موقت برای شما صرفه‌ اقتصادی بیشتری دارد‌.

قیمت خرید و اجاره‌ کلایمرها

قیمت کلایمرها به عوامل متعددی همچون نوع کلایمر، جنس و برند دستگاه، کیقیت قطعات، کارایی، نوع پروژه و … بستگی دارد؛ همچنین باید بدانید که برخی از شرکت‌ها، کلایمرها را تحت عنوان کلایمر موقت اجاره می‌دهند و بنابراین می‌توانید با هزینه‌ کمتر پروژه‌ی خود را پیش ببرید.
اما پیش از هرگونه اقدام برای خرید یا اجاره‌ کلایمرها باید از نظر متخصصان و کارشناسان مشورت بگیرید تا مناسب‌ترین کلایمرها را با توجه نوع پروژه و نیز کاربردی که می‌خواهید، سفارش دهید. جهت خرید و یا اجاره‌ انواع کلایمرها می‌توانید از طریق همین سایت اقدام کنید‌.

سخن آخر

کلایمرها انواع مختلفی دارند و به دو صورت دائمی و موقت نصب و راه‌اندازی خواهند شد. شما باید باتوجه به پروژه‌ای که دارید و نیز انتظاراتی که از کاربرد یک کلایمر دارید، مناسب‌ترین نوع کلایمر را برای خود برگزینید تا برای شما استفاده‌ای بهینه داشته باشد. توجه کنید که کیفیت تمامی قطعات این دستگاه بسیار مهم است؛ چرا که کوچکترین نقصی در هر قسمت از آن می‌تواند به زیان‌های مالی و جانی جیران ناپذیری منجر شود؛ بنابراین پس از تحقیق از شرکت‌های معتبر و باکیفیت اقدام به خرید کنید‌.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *